ПСЖ победи с 5:4 сборен отбор на Ал Насър и

...

Кристиано и Меси блестят в шоу с 9 гола в Рияд

ПСЖ победи с 5:4 събирателен тим на Ал Насър и Ал Хилал в показателен мач игран в столицата на Саудитска Арабия - Рияд.

Мегазвездите Кристиано Роналдо и Лионел Меси може би за финален път се изправиха един против различен на терена в професионалните си кариери, а почитателите ще запомнят конфликта с откриващото попадение на международния първенец в 3-ата минута и двата гола на португалеца.

Точни за френския гранд бяха още Килиан Мбапе, Серхио Рамос и Марикньос, а едно попадение за сборния отбор бе дело на Джан Хюн-Су. В края на първото полувреме Хуан Бернат от парижани получи пряк червен картон.

Още в третата минута парижани излязоха напред в резултата, откакто Неймар с ювелирен пас откри Лионел Меси, а той преодоля вратаря за 0:1.

В 12-ата минута Луис Густаво насочи мощен удар от отдалеченост, който бе избавен от Кейлор Навас.

В 25-ата минута Лионел Меси изведе по превъзходен метод Килиан Мбапе, който с дрибъл преодоля вратаря и осъществя в празната врата, само че попадението не бе зачетено поради нередовна позиция на французина.

Шест минути по-късно Кристиано Роналдо получи удар в лицето от Кейлор Навас в наказателното поле и последва дузпа. Зад топката застана португалеца, който наказа някогашния си съотборник в Реал Мадрид.

В 39-ата минута парижани останаха с човек по-малко след пряк червен картон на Хуан Бернат.

Четири по-късно Маркиньос още веднъж даде задатък на ПСЖ, откакто засече подаване на Килиан Мбапе във вратата на домакините.

ПСЖ също получи дузпа в края на полувремето. Зад топката застана Неймар, който обаче пропусна.

Дълбоко в добавеното време на първата част Роналдо получи центриране отляво и засече с глава, откакто бе пропуснат от Маркиньос и Рамос, Кейлор Навас мазета, Рамос не се оправи със задачата да почисти и на празна врата Кристиано добави втори гол на сметката си.

Второто полувреме стартира със смени. И двата отбора направиха двойна смяна. Данило и Витиня се появиха в игра вместо Маркиньос и Санчес. За отбора воден от Кристиано Роналдо, в игра влязоха Талиска и Алауджами.

В 49-ата минута на мача точно Талиска опитва мощен удар от далечна отдалеченост. Кейлор Навас се разтегна оптимално, с цел да отбие топката. Последва и удар с глава при осъществяването на корнера, с който Навас още веднъж се оправи.

Първата по-добра опция за ПСЖ през второто полувреме пристигна в 52-ата минута, когато Килиан Мбапе стреля от съществено разстояние. Топката отиваше под напречната греда, само че Оваис съумя да се намеси и да я избие.

ПСЖ стигна до трето попадение във вратата на сборния тим на Ал Хилал и Ал Насър в 54-ата минута, когато Мбапе финитира няколко бранителя и подаде на Серхио Рамос, който прати топката в мрежата за третия гол на парижани.

Парижани бяха напред в резултата едвам две минути, защото централният бранител – Джан Хюн-Су прати топката във вратата с глава. До гола се стигна след рисково центриране от корнер.

В 60-ата минута бе отсъдена втора дузпа за ПСЖ за игра с ръка. Този път Килиан Мбапе застана зад бялата точка и извърши наказателния удар чудесно, пращайки топката във вратата.

И двата отбора направиха огромен брой от смени като Кристиано Роналдо, Килиан Мбапе и Лионел Меси напуснаха игра в 61-ата минута. Пет минути по-късно влезлия Матеуш Перейра бе открит на далечната греда, той пое добре топката и стреля по земя, само че Донарума се намеси безпроблемно.

В 70-ата минута Витиня много оптимистично опитва да изненада вратаря Ал-Овайс, който бе излязъл, с удар от центъра, само че стражът въпреки всичко улови.

Осем минути по-късно Уго Екитике получи извеждащ пас от Исмаел Гарби, излезе очи в очи с вратаря и осъществя пето попадение в саудитската врата.

В последната секунда от постоянното време Андерсон Талиска изстреля топката от далечна отдалеченост през краката на Данило Перейра и не остави никакви шансове на Джанлуиджи Донарума.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Ал Хилал/Ал Насър: Ал Оваис, Ал Ганам, Али Болеахи, Джан, Луис Густаво, Мохамед Кано, Сауд Абдулхамид, Карийо, Матеуш Перейра, Андерсон Талиска, Кристиано Роналдо

ПСЖ : Кейлор Навас,  Ашраф Хакими, Хуан Бернат, Маркиньос, Серхио Рамос, Фабиан Руис, Ренато Санчес, Карлос Солер, Килиан Мбапе, Неймар, Лионел Меси

08:45 19/01 16:00 19/01 19:00 19/01 22:00 19/01 21:00 19/01 22:00 19/01 22:00 19/01