Потник на Коби Брайънт от мач №1 от финалите на

...

Пуснаха на търг шампионския потник на Коби Брайънт

Потник на Коби Брайънт от мач №1 от финалите на НБА през 2009 година бе пуснат на търг. И може да бъде закупен от всеки, който има няколко непотребни милиона в банковата сметка. Най-високата препоръчана цена все още е $1.4 милиона, само че упованията на уредниците са да бъде продаден минимум за $1.5 милиона, като се приказва, че сумата може да отиде и оттатък $2 милиона.

През 2009 година починалата легенда на Лос Анджелис Лейкърс завоюва четвъртата от общо петте си шампионски трофеи. Тогава " езерняците " победиха Орландо Меджик с 4-1 победи, а във въпросния първи мач Брайънт бе необикновен.

Тогава Коби наказа противника с 40 точки, 8 битки, 8 асистенции, 2 отнети топки и 2 чадъра за 38 игрови минути.

В последна сметка Ел Ей даде единствено един мач на противниците си от щата Флорида, а самостоятелната статистика на Брайънт в цялата крайна серия изглеждаше по този начин - 32.4 точки, 7.4 асистенции и 5.6 битки.

Гардът бе необикновено стимулиран след загубата от историческия противник Бостън на същата фаза предходния сезон, а по-късно оказа помощ на Лейкърс да защитят купата си през идващия сезон.

Именно през 2009 и 2010 година Коби бе определен за " Най-полезен състезател " на финалите.

Легендарният баскетболист почина в злополука с хеликоптер през 2020 година - на 41-годишна възраст, като тогава живота си изгубиха още осем души, в това число и щерка му Джиана.
Източник: lupa.bg