Попадение пет минути преди края за 3:2 донесе трета поредна

...

АЗ Алкмаар се измъчи с кипърци, но си разчисти пътя към 1/8-финалите

Попадение пет минути преди края за 3:2 донесе трета поредна победа на АЗ Алкмаар в група “Е ” на Лигата на конференциите, което съвсем несъмнено подсигурява първото място на отбора в крайното класиране, тъй като още в този момент разликата с втория е 5 точки. Този път нидерланците срещнаха непредвидена люта опозиция от Аполон (Лимасол), който е финален в класирането. В другата среща от групата по-рано в четвъртък вечер Днипро-1 и Вадуц направиха 2:2.

Йенс Йодгор вкара за 1:0 в 16-ата минута, само че единствено три по-късно Патрик Юстен изравни. АЗ отново поведе - в 62-рата посредством Дани де Вит от дузпа, само че и този път кипърският тим съумя да изравни - посредством Кабрал в 71-вата. При третото повеждане обаче - след гол на резервата Йеспер Карлсон - домакините съумяха да удържат задатъка си и завоюваха.

Снимки: Imago