Първият сезон на Кристиано Роналдо в Саудитска Арабия ще завърши

...

Кристиано остана без трофей в Саудитска Арабия

Първият сезон на Кристиано Роналдо в Саудитска Арабия ще приключи без трофей, откакто неговият тим Ал Насър приключи 1:1 като посетител на Ал-Етифах в предпоследния кръг на локалното футболното състезание.

Португалецът дойде в Рияд през януари, откакто беше освободен от британския Манчестър Юнайтед и би трябвало да се задоволи с второто място в лигата на Саудитска Арабия, която включва 16 тима.

Шампион стана Ал Итихад, който завоюва с 3:0 гостуването си на Ал Файха и си подсигурява златните медали. Това е първа купа за отбора от 2009 година насам.

Ал Етифах откри резултата посредством Юсуф Ниакате в 43-ата минута, а Луис Густаво изравни в 56-ата с удар от границата на наказателното поле.
Роналдо има 14 гола в 16 мача в шампионата след дебюта си през януари.

Ал Итихад завоюва с два гола на бразилския нападател Ромариньо и попадение в третата минута на Ахмед Шарахили. Отборът, който е воден от някогашния управител на Уулвърхемптън и Тотнъм Нуно Еспирито Санто, завоюва деветата купа в историята си.

Шампионът от предишния сезон Ал Хилал се изкачи на трето място в класирането след победа с 3:0 над Абха.
Източник: novsport.com