„Първа Атомна“ и „Вихър“/Славяново/ завършиха 0:0 в среща от XVIII

...

„Първа Атомна“ и „Вихър“/Славяново/ не успяха да си вкарат гол

„ Първа Атомна “ и „ Вихър “/Славяново/ приключиха 0:0 в среща от XVIII кръг на Северозападната Трета лига. Двата отбора си разделиха по една точка след един равносилен дуел, който се изигра на новия градски стадион в Козлодуй.
Домакините започнаха по-припряно срещата и разрешиха на гостите да владеят повече топката в началните минути, което не докара до нищо рисково пред тяхната врата. Капитанът на „ Първа Атомна “ Николай Ганчев беше покрай отриване на резултата в 30 минута, откакто шутира рисково към противниковата врата, само че вратарят на гостите съумя да избие коженото кълбо в корнер. До края на първата час с гола се размина и централният нападател на отбора Александър Славейков.
Втората част още веднъж по-активни бяха играчите от „ Вихър “, които нападнаха по-често и създаваха по-опасните обстановки на терена. В 70 минута на срещата гостите имаха искания към основния арбитър и асистент съдията, че топката е минала гол линията след удар с глава на техния нападател, само че настояванията не бяха почетени от рефера Милен Въжарски и неговия сътрудник Калин Кинов. В 75 минута Николай Ганчев още веднъж накара вратаря на гостите да се намесва уместно. Ганчев извърши съвършен директен свободен удар, само че Светлин Линев резервира самообладание и мазета топката още веднъж в корнер. Домакините доиграха срещата с 10 индивида в самия завършек на дуела, откакто Пламен Валериев получи втори жълт картон и респективно червен, и напусна терена прибързано.
След това тъждество тимът на „ Първа Атомна “ резервира 11-си място във краткотрайното класиране на шампионата с актив от 20 точки. Техният противник от Славяново също резервира третата си позиция с 34 точки. Следващият дуел на „ Първа Атомна “ е тази сряда от 14:30 часа още веднъж на новия градски стадион в Козлодуй против състава на „ Бдин 1923 "/Видин/.
В отсрочената среща от XVII кръг на Северозападната трета лига, наставникът на домакините Валери Цветанов няма да може да разчита на осъденият футболист Пламен Валериев и контузеният бранител Станислав Йорданов. Под въпрос също е и новото попълнение на отбора Светослав Валериев, който беше наложително заменен в последната среща на отбора.
За състава на „ Първа Атомна “ играха: Ивайло Върганов, Десислав Атанасов, Ивайло Маринов, Пламен Трифонов, Александър Герасимов/Велизар Стойчев/, Любомир Василев, Светослав Валериев,/Валентин Валентинов/ Людмил Николов, Николай Ганчев, Пламен Валериевя. Александър Славейков.

Ето и по какъв начин приключиха всички срещи от XVIII кръг на шампионата и краткотрайното класиране:
„ Бдин 1923 “ /Видин/ – „ Ком “ /Берковица/ –1:1
ОФК „ Локомотив “ /Мездра/ – „ Янтра “ /Полски Тръмбеш/ – 5:0
„ Янтра “ /Габрово/ – „ Спартак “ /Плевен/ – 0:1
„ Академик “ /Свищов/ – „ Локомотив 1927 “ /Дряново/ – 2:0
„ Трявна “ /Трявна/ – „ Партизан “ /Червен бряг/ – 0:3
„ Севлиево “ /Севлиево/ – „ Павликени “ /Павликени/ – 3:2
„ Левски 2007 “ /Левски/ – „ Ботев “ /Луковит/ – 2:1