Пари Сен Жермен излезе начело във френската Лига 1 след

...

ПСЖ се качи на върха след лесна победа над "Ланс"

" Пари Сен Жермен " излезе отпред във френската Лига 1 след домакинска победа с 2:1 над " Ланс " в мач от 35-тия кръг.

Това е четвърти следващ триумф в шампионата за играчите на Маурисио Почетино и по този начин те събраха 75 точки, като са с 2 повече от " Лил ", който обаче е с мач по-малко.

В 33-ата минута Неймар се възползва от неточност на бранител на " Ланс " и откри резултата. В 59-ата минута Маркиньос засече топката за 2:0. Две минути по-късно Игнатиус Ганаго върна един гол за гостите.
Снимка: Reuters
В 84-ата минута Мауро Икарди вкара трети гол за ПСЖ, само че той беше анулиран заради засада.

Битката за купата във Франция е извънредно оспорвана, а от 22 ч. " Лил " приема " Ница " и при триумф още веднъж ще си върне върха. Този дуел може да гледате по RING.
Източник: btvnovinite.bg