Отборите на Виляреал и Ливърпул играят при в мач-реванш от

...

НА ЖИВО: Виляреал 2:0 Ливърпул, страхотна първа част за жълтата подводница

Отборите на Виляреал и Ливърпул играят при в мач-реванш от ½-финалите в Шампионска лига. Булайе Диа откри още в третата, а Франсис Коклен удвои в 41-ата минута. Първият дуел приключи с победа за мърсисайдци с 2:0.

Испанският отбор е приятната изненада в шампионата тази година, само че в този момент посреща своя противник с пасив от два гола след първия мач на „ Анфийлд “ и ще се надява на същинска сензация, с цел да в профил „ алените “.

Наставникът на домакините Унай Емери залага на вратаря Херонимо Руи, а пред него в отбраната работят Хуан Фойт, Раул Албиол, Паул Торес и Первис Еступинан. В средата на терена играят Даниел Парехо и Етиен Капу, до момента в който по фланговете са Джовани Ло Селсо и Франсис Коклен. Атаката ще водят Жерард Морено и Булайе Диа. Извън състава останаха Арнаут Данжума, Йереми Пино и някогашният футболист на Ливърпул Алберто Морено.

Юрген Клоп пуска на вратата Алисон и пред него Трент Александър-Арнолд, Върджил ван Дайк, Ибрахима Конате и Андрю Робъртсън в отбраната. Капитанът Джордан Хендерсън е на пейката за сметка на Наби Кейта, а до него в средата на терена работят Тиаго Алкантара и Фабиньо. Триото в офанзива е формирано от Мохамед Салах, който се завръща измежду титулярите, Садио Мане и Диого Жота, който е предпочетен пред Луис Диас.

По подигравка на ориста точно Ливърпул е единственият отбор преодолявал два гола разлика в полуфиналната фаза на най-силния европейски клубен шампионат. Отборът, водено от Юрген Клоп заличи задатък от цели три попадения против Барселона през сезон 2018/2019. На страната на „ жълтите “ въпреки всичко е друга любопитна статистика – те нямат загуба вкъщи 12 следващи срещи.

Ливърпул продължава своите борби на всички фронтове. След завоюваната Купа на Лигата, възпитаниците на Юрген Клоп са още в битката за купата във Висшата лига, Шампионска лига и ФА Къп.

При добър резултат през днешния ден мърсисайдци ще са на десетия си край в Шампионска лига. Повече от тях имат само Реал Мадрид, Байерн Мюнхен и Милан. За Виляреал пък това би бил първи край в историята на отбора.

Домакините стартираха по допустимо най-хубавия метод - с бърз гол още в третата минута. След дълготрайно разиграване Первис Еступинян центрира отляво към далечната греда, където Етиен Капу съумя да изпревари Андрю Робъртсън и с едно допиране върна за Булайе Диа във вратарското поле, който пък засече в опразнената от Алисон врата за 1:0.

Постепенно Ливърпул погледна в предни позиции след първичния потрес, само че без да се стига до рискове пред вратата на Херонимо Руи.

В 12-ата минута Дани Парехо стреля рисково пред натказателното поле, само че около лявата греда на Алисон.

Пет минути по-късно Наби Кейта опитва удар от отдалеченост, който обаче прекомерно слаб и излезе в навън.

Ливърпул стартира да постанова своя напън и в 24-ата минута стигна до най-чистата си обстановка досега. Мохамед Салах изведе на скорост Диого Жота, който беше блокиран в последния миг от капитана на "жълтата подводница " Раул Албиол. Последва конфликт сред него и вратаря Руи, което оказа помощ на Салах да отнеме топката, след което стреля в навън, само че основният арбитър отсъди нарушаване на египтянина в офанзива.

В 37-ата минута играчите на Виляреал имаха съществени искания за дузпа в тяхна изгода, които обаче не бяха почетени от съдията Дани Макелие. Кейта сбърка в своята половина и по този метод Жерард Морено изведе Джовани Ло Селсо самичък против Алисон. Аржентинецът обаче чукна топката право във вратаря и по-късно се сблъска с него и падна в пеналтерията, само че дузпа не беше отсъдена.

Страхотната игра на "жълтата подводница " беше подпечатана с втори гол в 41-ата минута, с което общият резултат от двата мача беше подравнен. Отново Капу центрира отдясно около Робъртсън в наказателното поле, а там Франсис Коклен се нарежда пред Трент Александър-Арнолд и скочи добре, след което насочи топката с глава във вратата за 2:0.

LIVE | / 2:2 общ резултат от двата мача

1:0 Булайе Диа 3'

2:0 Франсис Коклен 41'