Отборите на Реал Сосиедад и Ейбар приключиха при 1:1 в

...

Гол в 12-ата секунда не стигна на Реал Сосиедад

Отборите на Реал Сосиедад и Ейбар завършиха при 1:1 в баски конфликт от 32-рия кръг на Ла Лига. Хуанми се разписа още в 12-ата секунда на дуела. През второто полувреме “синьо-червените” играха много по-добре, удариха две греди, а в края стигнаха и до равенството след прецизен изстрел на Жоан Жордан в 85-ата минута. Двата отбора остават в средата на класирането и за момента са леко настрана от борбата за Европа. Домакините откриха резултата с попадение в 12-ата секунда на срещата. Лука Сангали изведе Хуанми в наказателното поле и номер 7 завъртя топката по диагонала тъкмо до гредата - 1:0. Статистиката регистрира, че това е изравнено достижение за най-бърз гол в Ла Лига в историята на “чури урдин”. В 20-ата Марк Кардона шутира прекомерно високо. В 35-ата Кардона още веднъж не беше прецизен при опит с глава. Момчетата на Хосе Луис Мендилибар завзеха топката след почивката. В края на дуела статистиката сочеше притежание от 64% в актива на гостите от “Ипуруа”. В 61-ата Серхи Енрик нацели греда след удар с глава. Само минута по-късно Гонсало Ескаланте също нямаше шанс и топката се отклони от гредата на вратата на домакините. Марк Кукурейя насочи два рискови шута (63' и 71'). “Синьо-червените” справедливо стигнаха до равнене в 85-ата минута. Жоан Жордан извърши по прелестен метод директен свободен удар и матира Херонимо Руи за 1:1. В 93-ата Микел Оярсабал прати топката в мрежата, само че след вярно вдигнат байрак за засада. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА КЛАСИРАНЕ Примера дивисион 32 кръг, неделя 14 април  Реал Сосиедад 1:1краен резулат  Ейбар