Отборите на домакина Финландия и САЩ постигнаха победи на четвъртфиналите

...

Финландия на полуфинал след обрат на световното по хокей на лед

Отборите на домакина Финландия и Съединени американски щати реализираха победи на четвъртфиналите на международното състезание по хокей на лед за мъже и ще се срещнат в мач за класиране на финала. В другия полуфинал ще играят Канада и Чехия, а срещите са на 28 май. Шампионатът се организира във Финландия.

Домакините победиха Словакия с 4:2, а Съединени американски щати надигра Швейцария с 3:0 в четвъртфиналните си дуели.

Марко Антила се отличи с ново ужасно показване на международното състезание, реализирайки два гола и асистенция за триумфа с 4:2 против словаците. Те поведоха в първата третина с два гола, дело на Адам Сикора и Павол Регенда.

Антила понижи за 1:2 преди края на интервала, а при започване на втория изравни за 2:2 с второто си попадение в мача. Сакари Манинен и Саку Мяеналанен донесоха триумфа на Финландия в последната третина.

В последният четвъртфинал отборът на Съединени американски щати се оправи с 3:0 против Швейцария с попадения на Бен Майърс и Адам Годет в първия интервал, а в последната третина Майърс оформи крайния резултат с втория си гол в срещата.

В другите четвъртфинали Канада в профил Швеция с 5:4 (след продължение), а Чехия победи Германия с 4:1.
Източник: bnr.bg