Отборът на Виляреал загуби изненадващо с 0:2 при домакинството си

...

Валядолид на Роналдо превзе Виляреал

Отборът на Виляреал загуби изненадващо с 0:2 при семейството си на Валядолид в среща от седмия кръг на испанското състезание. Леонардо Суарес осъществя в 53-ата минута. В 82-ата Жерард Морено изпусна дузпа. С триумфа “бяло-вилетовите”, чийто мажоритарен акционер е Феномена Роналдо, задминаха “жълтите” в средата на класирането. Гостите от Кастийя и Леон демонстрираха, че са рисков противник още през първото полувреме. В 28-ата минута Серхио Асенхо трябваше да избавя след мощен удар на Дуйе Чоп. Две минути по-късно Чоп съвсем беше изправен пред празната врата на “подводницата”, само че съумя само да насочи с коляно над гредата. В 36-ата нападателят на домакините Жерард Морено нацели греда след страховит изстрел от въздуха.
В 53-ата Лео Суарес осъществя след отбита топка, отбелязвайки благодарение на гредата за 0:1. Натискът на виляреалци не носеше досетливост и това поизнерви почитателите на “Естадио де ла Серамика”. В 80-ата домакините имаха искания за дузпа. След ревизиране от ВАР съдията назначи дузпата. Жорди Масип избави при шута на Жерард Морено и в последна сметка Валядолид отнесе трите точки за “Хосе Сорийя”. Примера дивисион 7 кръг, неделя 30 септември  Виляреал 0:1краен резулат  Валядолид