Шестият поставен Стефанос Циципас (Гърция) отпадна на четвъртфиналите на турнира

...

Николас Хари отстрани Стефанос Циципас и ще играе на полуфиналите в Рим

Шестият подложен Стефанос Циципас (Гърция) отпадна на четвъртфиналите на шампионата по тенис на клей кортове от сериите " Мастърс " в италианската столица Рим.

Циципас позволи проваляне след поврат против 21-ия в схемата чилиец Николас Хари с 6:3, 5:7, 4:6 за два часа и 42 минути игра.

Един пробив бе задоволителен на Стефанос Циципас, с цел да завоюва първия сет. Той поведе с 4:1 и задържа преднината си до сполучливото 6:3. Николас Хари обаче изравни след доста оспорван втори сет и съдбоносен пробив за 7:5.

В третата част Циципас дръпна д 2:1, само че Хари бързо си върна преднината до 3:2. При 5:4 в своя изгода чилиецът осъществя четвъртия си мачбол за крайното 6:4 и успех в срещата.

За Николас Хари това ще бъде първо присъединяване на полуфиналите на шампионат от сериите " Мастърс " в кариерата му.

Съперник на чилийския тенисист в разногласието за постигане до финала ще бъде 14-ият подложен Томи Пол (САЩ).