Барселона победи Алмерия с 2:0 в мач от 36-ия кръг

...

Барселона победи Алмерия с голове на Фермин Лопес

Барселона победи Алмерия с 2:0 в мач от 36-ия кръг на Ла Лига. Фермин Лопес означи головете за спечелилите.

Юношата на каталунците откри резултата в 14-ата минута на стадион " Пауър Хорс " в Алмерия. Полузащитникът засече с глава центриране във вратарското поле на Ектор Форт, също артикул на школата на отбора.

До края на първата част и двата тима приключиха офанзиви с изстрели в гредите. Ламин Ямал стреля в дясната греда, а удар на Адриан Ембарда се отби от левия непряк дирек.

След почивката голмайсторът на гостите удвои задатъка им и оформи крайния резултат. Халфът стреля с едно допиране, след подаване по земя в наказателното поле на Сержи Роберто.

Барселона остава на втората позиция в класирането с актив от 79 точки. Алмерия към този момент изпадна от испанския хайлайф и се намира на последното 20-о място със 17 пункта.