Отборът на Севиля изкова втора победа в група “А” на

...

Севиля не сбърка у дома

Отборът на Севиля изкова втора победа в група “А” на Лига Европа след 1:0 над гостуващия Апоел (Никозия). Новото попълнение Хавиер Ернандес - Чичарито вкара единствения гол в 17-ата минута. Като цяло отборът на Юлен Лопетеги имаше цялостен надзор върху дуела, само че не стигна до друго попадение. Испанците стартираха с тотално предимство по отношение на владението на топката, само че без действителни обстановки за гол. Те означиха попадение с първата си голова заплаха. В 17-ата минута Мунир Ел Хадади получи самичък отляво, центрира по земя и Хавиер Ернандес издебна да легне на шпагат и да означи от седем метра - 1:0. Гостите дадоха отговор с удар на Паулович в 33-ата - топката прелетя над гредата. В 44-ата Жоан Жордан прати кълбото доста покрай гредата. И след почивката момчетата на Юлен Лопетеги продължиха да владеят топката. В 63-ата минута Алехандро Посо подаде към Франко Васкес, чийто рисково центриране не откри получател. В 70-ата Апоел можеше да изравни при една от редките си офанзиви - Яколиш стреля около гредата в навън. До края домакините пропуснаха още две-три положителни обстановки за гол. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА КЛАСИРАНЕ Лига Европа 2 кръг, четвъртък 3 октомври  Севиля 1:0краен резулат  АПОЕЛ Никозия