Отборът на се класира за четвъртфиналите на Европейското първенство по

...

Испания надви Хърватия след голово шоу в Копенхаген

Отборът на се класира за четвъртфиналите на Европейското състезание по футбол, откакто победи Хърватия с 5:3 след продължения. В постоянното време дуелът приключи 3:3.

На стадион " Паркен " в датската столица Коренхаген трикратните европейски първенци демонстрираха темперамент и класа, с цел да се възстановят от фрапантен автогол през първото полувреме и късен поврат на " ватрените ", с цел да стигнат до крайния триумф след продължения.
 Швеция и Испания се класираха за осминафиналите на Евро 2020 Швеция и Испания се класираха за осминафиналите на Евро 2020
Швеция надви трагично над Полша с 3:2 в финален дуел от група Е на Европейското състезание по футбол. Така скандинавците приключи...

Възпитаниците на Луис Енрике преобладаваха през цялото време и в 18-та минута имаха искания за дузпа след игра с ръка в наказателното поле на Домагой Вида, само че съдията Джунеит Чакър даде знак играта да продължи. Само две минути по-късно хърватите поведоха в резултата след безразсъден автогол на Педри, който върна топката от центъра на терена към вратаря на Испания Унай Симон, който не съумя да си спре топката и тя влезе във вратата. Испанците съумяха да се отърсят от шока и изравниха в 38-та минута, когато Пабло Сарабия се разписа от добавка след удар на Хосе Гая, който бе отразен от Доминик Ливакович.

След почивката Испания продължи да е по-добрият тим стигна до цялостен поврат в 57-та минута, когато Сесар Аспиликуета вкара с глава отблизо разстояние след положително центриране на Феран Торес. В 77-та минута самият Феран Торес повиши на 3:1 след положително подаване на Пау Торес и слаба интервенция на Йшко Гвардиол, като към този миг Испания изглеждаше сигурен четвъртфиналист, само че Хърватия не се съобщи. Резервата Мислав Орсич върна един гол за " ватрените " в 85-та минута след добър пробив на капитана Лука Модрич отдясно и последвало меле в дребното наказателно поле на Испания. Финалистите от Мондиал 2018 се хвърлиха във заключителен взлом, който даде резултат в 92-та минута, когато друга запаса - Марио Пашалич - изравни с глава след центриране отляво на Орсич.

По този метод дуелът влезе в продължения, като в самото им начало Хърватия имаше отличен късмет да стигне до цялостен поврат, само че ударът на Орсич от непосредствена непосредственост бе отразен от бранител на испанците. В 100-та минута Даниел Олмо откри Алваро Мората в наказателното поле на противника и нападателят преодоля Ливакович със страховит изстрел от воле. Само след три минути Ла Фурия Роха нанесе решаващия си удар посредством Микел Оярсабал, който бе изведен положително от Олмо и не сбърка отблизо разстояние. Този път хърватите нямаха сили да отговорят и Испания завоюва с 5:3, с цел да се класира за четвъртфиналите на Евро 2020, където ще срещне Франция или Швейцария.

Белгия изхвърли европейския първенец Португалия от Евро 2020 Белгия изхвърли европейския първенец Португалия от Евро 2020
Европа ще има нов първенец по футбол, откакто актуалният Португалия напусна битката в 1/8-финалите. „ Мореплавателите “ прет...
Източник: actualno.com