Отборът на Рома постигна убедителна домакинска победа с 3:0 над

...

Рома разби Бреша за едно полувреме

Отборът на Рома реализира безапелационна домакинска победа с 3:0 над Бреша в дуел от 13-ия кръг на Серия “А”.

Всички голове в мача паднаха през второто полувреме. В 49-ата минута Крис Смолинг откри за “вълците” след осъществяване на корнер. В 57-ата точно британският защитник смъкна топката с глава към колегата си в отбрана Джанлука Манчини, който я прати в мрежата, с цел да удвои преднината на римляните. Крайното 3:0 оформи Един Джеко в 66-ата минута още веднъж след центриране от корнер, като Смолинг се регистрира с асистенция за повторно в мача. Резултатът можеше да бъде още по-изразителен, само че през втората част бяха анулирани други три попадения. Голове на Николо Дзаниоло и Джеко не бяха зачетени надлежно поради топка в навън и засада, а този на Флориан Айе от състава на Бреша не беше приет заради игра с ръка. Серия А 13 кръг, неделя 24 ноември  Рома 3:0краен резулат  Бреша