Отборът на Рилски спортист спечели Купата на БФБаскетбол за девойки.

...

Рилски спортист спечели Купата на БФБаскетбол за девойки

Отборът на Рилски състезател завоюва Купата на БФБаскетбол за девойки. Самоковки победиха във финала в своята зала " Арена Самоков " Берое (Стара Загора) с 62:52. Мачът беше равносилен, като по-добро начало на домакините ги изведе с 14 точки напред преди почивката. В последните пет минути преди началото на последната част гостенките наваксаха и 5 минути преди края резултатът към този момент бе еднакъв. Финалният взлом на девойките, водени от Маргарита Маринкова, обаче им донесе успеха.

Моника Борисова още веднъж беше най-резултатна за победителките със 17 точки, като добави и 15 битки и 7 асистенции. Така тя заслужи и наградата за MVP на шампионата. С 15 точки се отличи Деница Манолова, а с 13 – Раня Абурая.

Димана Костова завърши с 19 точки за Берое, а 11 с 12 битки записа Яна Карамфилова.

Шампион 2006 взе бронзовите медали от шампионата за Купата на БФБ след триумф със 77:48 над Черно море Одесос.

Виктория Иванова записа рядко срещан " дабъл-дабъл " от 18 точки и 13 отнети топки, а най-полезна беше Елена Драгоева с 31 точки, плюс 7 битки и 4 откраднати топки. 11 означи и Анджела Стамболян, а Шампион вкара доста на бърза офанзива и в подкошието.

За Черно море Нелина Пемпирева вкара 12 точки, а 7 добави Анхела Йошовска.

фотография: БФ Баскетбол