Отборът на Рилски спортист победи вицешампиона Монтана 2003 с 58:54

...

Рилски спортист победи Монтана 2003 и изравни полуфиналната серия в женското баскетболно първенство

Отборът на Рилски състезател победи вицешампиона Монтана 2003 с 58:54 (12:15, 19:10, 15:15, 12:14) като хазаин в Самоков във втората среща от полуфиналния плейоф сред двата отбора в шампионата на България по баскетбол за дами. Така Рилски състезател изравни резултата в серията на 1:1 победи и следва трети съдбоносен дуел, който ще се играе в Монтана на 23 април, неделя от 18:00 часа.

За финала към този момент се класира първенецът Берое след триумф с 2:0 победи над Шампион 2006.

Баскетболистките на Рилски състезател, които победиха Монтана 2003 и в края на предишния месец в среща от постоянния сезон на шампионата, имаха предимство през по-голямата част от мача в „ Арена Самоков “. Домакините поведоха с 31:25 след първото полувреме и резервираха задатъка си в равностойна трета четвърт. До края гостите от Монтана не съумяха да наваксат изоставането си.

Вероника Джикова бе най-резултатна за Рилски състезател с 19 точки, 2 битки и 5 асистенции, а Радина Илиева добави 15 точки, 6 битки и 3 асистенции.

За Монтана 2003 Габриела Николова игра цялостни 40 минути и приключи с „ дабъл-дабъл “ от 13 точки и 11 битки, а Анджелика Митрашинович още веднъж пропусна мача.