Отборът на Рилски спортист победи състава на Ямбол с 96:76

...

Рилски спортист разби Ямбол у дома

Отборът на Рилски състезател победи състава на Ямбол с 96:76  (31:7, 25:25, 25:25, 15:19) като хазаин в Самоков в мач от десетия кръг в Националната баскетболна лига (НБЛ) за мъже. Рилски състезател записа трети следващ и общо шести триумф от началото на сезона, а баскетболистите на Ямбол претърпяха пета загуба от 10 изиграни срещи досега.

Отлична първа четвърт за домакините даде звук на целия дуел. Рилски състезател поведе с 31:7 след началните 10 минути игра и не изпусна водачеството до края на мача, разчитайки и на по-точната си пукотевица от далечна отдалеченост. На почивката самоковци имаха задатък от 56:32, а след третата четвърт резултатът бе 81:57. Най-голямата разлика в срещата бе 28 точки.

Мирослав Васов бе най-резултатен за успеха с 21 точки и 2 битки. Майкълин Скот се отличи със 17 точки, 6 битки и 4 асистенции, а Джоузеф Лоусън добави 16 точки и 9 битки.

За гостите Питър Кис приключи с 19 точки и 8 битки, а Тейлър Къри се включи с 15 точки и 4 битки.

В идващия 11-и кръг Рилски състезател ще гостува на Спартак Плевен на 8 декември, а отборът на Ямбол приема Шумен на 11 декември./ БТА