Отборът на постигна безпроблемна победа с 3:1 при домакинството си

...

Сампдория се справи с Кротоне

Отборът на реализира безпроблемна победа с 3:1 при семейството си на от 13-ия кръг на Серия " А ".

В 26-ата минута Микел Дамсгард откри резултата в интерес на " моряците " с удар от близко след пас на. Десет минути по-късно точно чехът удвои тяхната преднина. В самия завършек на първата част обаче беше фаулиран от противниковия капитан и съдията уточни бялата точка. пък понижи изоставането на новака с тъкмо изпълнената дузпа. Ветеранът се появи на терена в 60-ата минута и единствено пет по-късно той оформи крайното 3:1 с удар с глава след центриране от корнер. В добавеното време на мача нападателят още веднъж се разписа, само че голът беше анулиран заради засада.

Сампдория е десети в класирането с актив от 17 точки, а Кротоне остава финален с едвам 6 пункта на сметката си.
Серия А 13 кръг, събота 19 декември  Сампдория 3:1краен резулат  Кротоне