Отборът на Ню Йорк Айлендърс надделя у дома над шампиона

...

Айлендърс и Тампа Бей ще играят седми мач

Отборът на Ню Йорк Айлендърс надви вкъщи над първенеца в Националната хокейна лига Тампа Бей с 3:2 след продължение.

Така резултатът в полуфинала за Купа „ Стенли “ стана 3-3 и седми мач ще реши кой ще играе за трофея.

Гостите от Флорида поведоха с 2:0 с голове на Пойнт и Сирели и изглеждаше, че ще пандизът серията, откакто завоюваха предходния дуела с 8:0. Еберле понижи в средата на втората третина. Мейфилд съумя да изравни в 11-ата минута на третата част.

Нападателят Антони Бовилие донесе триумфа на нюйоркчани в 68-ата секунда на продължението. Канадецът стреля сред двама играчи на Тампа и изненада вратаря Андрей Василевски.

Стражът на Айлендърс Семьон Варламов способства за триумфа с 22 избавени удара от общо 24.
Решителният седми дуел е на 26 юни в Тампа.
Източник: bnr.bg