Отборът на Монтана 2003 загуби от сръбския Войводина 021 с

...

Монтана 2003 загуби домакинството си на сръбския Войводина 021 в Адриатическата лига

Отборът на Монтана 2003 загуби от сръбския Войводина 021 с 49:54 (15:13, 11:13, 15:15, 8:13) като хазаин в зала " Младост " в Монтана в последната си среща от втория стадий на Адриатическата лига по баскетбол за дами.

Поражението бе седмо за бъгарския отбор, който записа и седем победи в така наречен Суперлига и заема четвърто място в класирането. Войводина 021 излезе на втора позиция преди изиграването на всички мачове от втория стадий с актив от 10 триумфа и 4 провали.

И двата състава към този момент си осигуриха присъединяване във Финалната четворка на интернационалната конкуренция, която ще се организира в края на месеца.

Съперниците изиграха доста оспорвани 30 минути, които не бяха изключително резултатни. На почивката резултатът бе 26:26, а след трета част - 41:41. Гостите обаче измъкнаха триумфа след по-силни последни 5 минути. Нито един от двата отбора не съумя да се откъсне с повече от 5 точки преднина. Баскетболистките на Войводина 021 имаха леко преимущество в битката под коша (51-46), а домакините направиха повече неточности (13-10).

Най-резултатна за Монтана 2003 бе Шерин Сътерланд, която офорви " дабъл-дабъл " от 13 точки и 18 битки. Александра Петрова добави 12 точки и 5 битки, а Габриела Николова и Валерия Алексиева означиха по 8 точки. Анджелика Митрашинович пропусна дуела.

За гостите от Сърбия Лена Радулович приключи с 15 точки и 4 битки.

Тимът на Монтана 2003 ще пропусне тазгодишното издание на шампионата за Купата на България при дамите, защото не подаде поръчка за присъединяване във Финалната четворка, която ще се състои през уикенда в Стара Загора, а в идващия си мач от българското състезание ще гостува на Берое на 18 март.