Отборът на Милан спечели с 2:0 у дома голямото дерби

...

В Италия: Милан спечели дербито с Ювентус

Отборът на Милан завоюва с 2:0 вкъщи огромното дерби с Ювентус от 9-ия кръг на италианската Серия А.

Италианският първенец бе по-добрият тим в целия мач и успеха му можеше да бъде по-изразителна.

В 20-ата минута шут на Рафаел Леао се отби в левия непряк дирек.

В 34-ата минута още веднъж Леао насочи прекрасен изстрел, като вратарят на " бианконерите " Войчек Шченсни съумя да отбие топката, която влизаше в десния му ъгъл и тя още веднъж се удари в гредата, само че не влезе в мрежата.

Милан въпреки всичко откри резултата в добавето време на първата част. Тогава шут на Оливие Жиру бе блокиран, само че топката попадна в Фикайо Томори, който бе прецизен при добавката.

В 54-ата минута Брахим Диас направи 2:0 за Милан, откакто направи солова акция и преодоля няколко бранители на Ювентус.

В 71-вата минута Аркадиуш Милик имаше опция да понижи за гостите, само че ударът му с глава бе избавен от вратаря на домакините Чиприан Татарушану.

В добавеното време на мача пропуск направи и резервата на " росонерите " Дивок Ориги.

Милан се изравни по точки с Наполи и Аталанта на върха на класирането, до момента в който Ювентус остава на осмо място.
Източник: novsport.com