Отборът на Ливърпул загуби нови точки в борбата за първото

...

Ливърпул загуби нови точки при визитата си на Брайтън

Отборът на Ливърпул загуби нови точки в битката за първото място във Висшата лига. След провалянето от Тотнъм в 7-ия кръг, през днешния ден възпитаниците на Юрген Клоп стигнаха единствено до 2:2 при гостуването си на Брайтън. Срещата на стадион „ Амекс ” мина през серия от обрати, само че в последна сметка двата отбора не съумяха да излъчат победител.

Симон Адингра откри за „ чайките ”, само че с два гола на Мохамед Салах стигна до цялостен поврат на резултата. Точка на разногласието постави Люис Дънк, който се разписа в заключителните минути на срещата.

В 4-ата минута домакините стигнаха до първия си корнер, който бе изпълнен заучено и сътвори съществени проблеми за защитата на Ливърпул. Соли Марч съумя да стреля мощно от близка отдалеченост, само че след рикошет в бранител в алено, топката излезе в нов ъглов удар. След неговото осъществяване бранителите на гостите още веднъж демонстрираха съмнения, с цел да се стигне до трети следващ корнер. След центрирането от него, Ван Дайк почисти топката и гостите проведоха добра контраофанзива, която приключи с нарушаване против Дарвин Нунес пред наказателното поле на „ чайките ”. Трент Александър-Арнолд стреля от директния свободен удар, само че прати топката в стената.

След първите няколко вихрени минути на стадион „ Амекс ”, двата отбора успокоиха темпото, а единоборствата и спиранията на играта зачестиха. Футболистите на Ливърпул рядко стигаха до наказателното поле на домакините и избраха да разиграват най-вече в своята половина, а това бе осъдено от младока Адингра в 20-ата минута на срещата.

При следващия опит за последователно изнасяне на топката Алисон комбинира с Върджил ван Дайк, който опита пас към Мак Алистър. Аржентинецът обаче бе изпреварен и Адингра му лиши топката.  Атакуващият футболист на „ чайките ” видя, че стражът на гостите е излязъл много напред и стреля от отдалеченост. Алисон плонжира,но не и да стигне топката, която попадна в мрежата му за 1:0.

Ливърпул се опита да отговори бързо и незабавно изнесе играта в предни позиции, а офанзивите на гостите несъмнено станаха много по-интензивни. Това от своя страна отвори съществени свободни пространства за нападателите на „ чайките ”. В 31-ата минута домакините бяха доста покрай това да удвоят преднината си. Карлос Балеба реши да стреля от отдалеченост, само че топката мина настрана от вратата на Алисон. В 38-ата минута Алексис Мак Алистър извърши нарушаване пред дъгата на наказателното поле и „ подари ” директен свободен удар на Брайтън. Изстрелът от фала на Дънк обаче спря в стената.

Ливърпул обаче сподели класа пет минути преди почивката, когато Салах изравни. Дънк сгреши с паса си при изнасяне на топката, който бе кръстосан от Мак Алистър. Собослай овладя коженото кълбо и незабавно откри Луис Диас в предни позиции. Той се освободи майсторски от защитник и комбинира с Нунес. Той от своя страна видя свободните отдясно Харви Елиът и Мохамед Салах. Първият пропусна топката, а по-късно Салах я насочи в мрежата за 1:1.

Пресата на „ алените ” даде резултат и минута преди края, когато Паскал Грос сгреши съдбовно и задържа за фланелката Доминик Собослай в наказателното поле и извърши нарушаване за дузпа. Наказателният удар бе трансфорат в гол от Мохамед Салах, който не трепна от бялата точка.

Втората част стартира с няколко доста положителни положения за Брайтън. Първото бе на сметката на Симон Адингра, който обаче бе обезверен от Алисон. Котдивоарецът стреля от доста близка отдалеченост, само че бразилският пазач на гостите се оправи чудесно и избави. Няколко минути по-късно Фъргюсън също обстрелва вратата на „ алените ”, само че ударът му мина около левия непряк дирек.

В 54-ата минута Ливърпул направи непростителен пропуск посредством резервата Раян Гравенберх. Доминик Собослай бе изведен отдясно и незабавно центрира към далечната греда, където Гравенберх стреля с левия крайник, само че за негово злощастие прати топката в напречната греда.

Нидерландецът имаше нова опция да обстрелва вратата на Брайтън, само че след рикошет топката не затрудни вратаря на „ чайките ”. В средата на втората част Луис Диас бе изведен от Собослай отляво, само че мощният му шут не откри рамката на вратата и излезе в навън.

В 69-ата минута играчите на Брайтън имаха съществени искания за дузпи. Митома се озова в на преференциална позиция в наказателното поле и понечи да стреля от близка отдалеченост. Японецът заложи на силата, само че не уцели добре топката. Тя срещна крайници на Върджил ван Дайк, а по-късно и ръката на нидерландеца. Реферът Антъни Тейлър обаче остави играта да продължи. Мениджърът на домакините Роберто ди Зерби стачкува бурно, а Тейлър му сподели жълт картон.

В 78-ата минута Брайтън стигна до един от редките си свободни удари пред вратата на Ливърпул след нарушаване на Ибрахима Конате. След остро центриране във вратарското поле, Анди Робъртсън подцени обстановката и остави топката да мине пред него, това заблуди Мак Алистър, който също пропусна тя да мине зад него, а там дебнеше Люис Дънк, който с едно допиране я прати в мрежата за 2:2.

Три минути по-късно домакините стигнаха до идентична обстановка. Този път обаче Грос реши да стреля непосредствено към вратата, само че прати топката в Мохамед Салах и тя излезе в ъглов удар.

Шест минути преди края на постоянното време Брайтън пропусна „ златен ” късмет още веднъж да поведе в резултата. След офанзива отдясно, топката бе центрирана към точката на дузпата, където безусловно непокрит бе оставен Жоао Педро. Бразилецът стреля бе закъснение, само че не направи добър контакт с топката и я прати над вратата на Алисон.
FT БРАЙТЪН – ЛИВЪРПУЛ 2:2
1:0 Адингра 20', 1:1 Салах 40', 1:2 Салах 45', 2:2 Дънк 78'