Отборът на Лил достигна до първия 1/4-финал в своята история

...

Лил се класира за първи 1/4-финал в евротурнирите

Отборът на Лил доближи до първия 1/4-финал в своята история в европейските клубни шампионати. Тази вечер " песовете " направиха 1:1 вкъщи против австрийския Щурм (Грац), само че с помощта на триумфа с 3:0 като посетител в първата среща не престават напред в 1/4-финалите на Лига на конференциите.

Френският отбор организира решително срещата и нито за момент не поставе под подозрение своето продължение напред в шампионата.

Домакините излязоха без огромна част от титулярите, които останаха на скамейката, само че и запасите се оправиха. Тиаго Сантош даде задатък на Лил в 42-ата минута и постави точка на разногласието. В еуфорията от попадението домакините позволиха неточност в защита, която беше осъдена от гостите в самия завършек на полувремето, когато за 1:1 се разписа Мика Биерет.