Отборът на Италия разби този на Чехия с 4:0 на

...

Италия с разгромен успех срещу Чехия

Отборът на Италия разруши този на Чехия с 4:0 на " Ренато Дал`Ара " в Болоня в последната си контрола преди старта на Европейското състезание от 11 юни до 11 юли. В 23-тата минута Лоренцо Инсиние центрира в наказателното поле. Якуб Брабец не се намеси по най-хубавия метод и Чиро Имобиле вкара за 1:0. Три минути преди почивката Николо Барела шутира, а след рикошет в крайници на Ян Борил топката се озова в мрежата за 2:0.

След почивката домакините продължиха да преобладават и вкараха още два гола, дело на Лоренцо Инсиние (66) и Доменико Берарди (73). В заключителните минути чехите натиснаха, само че по този начин и не съумяха да стигнат даже до почетно попадение.

Съставът на Италия е в група " А " на Евро 2020  и открива шампионата против Турция на 11 юни в Рим. Другите тимове в групата са Швейцария и Уелс. Чехия пък е в една група с  Шотландия, Хърватия и Англия, а преди мачовете си против тях ще има още една контрола на 8 юни против Албания.

В други контроли Финландия загуби с 0:1 от Естония, а Словения завоюва с 6:0 против скромния отбор на Гибралтар.
Източник: bnr.bg