Отборът на Гърция поднесе изненадата на вечерта в световните квалификации,

...

Гърция поднесе изненадата на вечерта и не загуби гостуването си на Испания

Отборът на Гърция сервира изненадата на вечерта в международните квалификации, зона " Европа ". Европейският отличник от 2004 година си потегли с точка при визитата си на Испания (1:1). Развоят на събитията въобще не предвещаваше сходен процес на събитията, като Ла Фурия имаше доминация, само че неточност в отбрана и тъкмо осъществена дузпа от Бакасетас, сътвори сърпрайза в Гранада.
 Германия по традиция стартира стремително квалификациите

Силен старт за бундестима

Испания откри резултата в 33-ата минута, когато продължителна офанзива беше изострена от Коке. Звездата на Атлетико (Мадрид) хвърли отличен пас за Алваро Мората, който показва " грабителски " инстинкт пред вратата на Валходимос и вкара за 1:0.

Изненадата настъпи в 55-ата минута, когато Иниго Мартинес не реши дейностите си в своето наказателно поле и направи нарушаване, поради което Марко Гуида отсъди дузпа. А тя беше осъществена от капитана на гостите Анастасиос Бакасетас.

До края испанците натиснаха осезаемо. В игра се появиха Оярсабал, Тиаго, Педри и т.н, само че никой от тях не донесе успеха. Алваро Мората пък пожела дузпа в 61-ата минута, само че такава не му бе дадена от италианския рефер.
 Италия победи Северна Ирландия с 2:0 в международна подготовка
Италия загря за " лъвовете " на Джанини с елементарен триумф над Северна Ирландия