Отборът на Финландия се класира за първи път в своята

...

Финландия се класира на Евро 2020

Отборът на Финландия се класира за първи път в своята история на европейски финали. Тази вечер скандинавците разгромиха вкъщи Лихтенщайн с 3:0 и си осигуриха второто място в група J кръг преди края. Победител в потока е Италия, като " адзурите " са с мач по-малко, като по-късно през днешния ден играят като посетител с Босна и Херцеговина. Интрига в мача на Финландия против джуджето Лихтенщайн нямаше. Ясе Туоминен откри в 21-ата минута, а през втората част Теему Пуки довърши започнатото с попадения в 64-ата минута от дузпа и в 75-ата. В различен мач от групата Гърция реализира втора пореда победа в евроквалификациите в мач без значение. Южните ни съседи пречупиха с 1:0 Армения в Ереван с попадение на Димитрис Лимниос и избавиха достойнството си. В предходния кръг Гърция надделя с 2:1 Босна и Херцеговина и на процедура се трансформира в съдия за второто място.
ЕВРО 2020 9 кръг, петък 15 ноември  Финландия 3:0краен резулат  Лихтенщайн