Отборът на Дунав (Русе) обърна ВК Етрополе като гост с

...

Дунав обърна Етрополе като гост и е близо до финал във Висшата лига

Отборът на Дунав (Русе) обърна ВК Етрополе като посетител с 3:1 (22:25, 30:28, 25:21, 25:19) в първия полуфинал и е покрай класиране за край във Висшата волейболна лига за мъже.

Втората среща–реванш е във вторник – 21 март в Русе.

Още в самото начало и двата отбора демонстрираха, че следва интересен полуфинал. Дунав поведе с 2:0, само че Етрополе взе лек превес при 3:2. Последваха оспорвани разигравания, замяна на водачеството и изравнявания на резултата. След като изоставаха с точка при 13:14, домакините направиха поредност от точки със мощен сервис и добре позициониран блок за 18:14. Гостите от Русе не съумяха да стигнат до ново тъждество и изгубиха с 22-25.

Вторият гейм още веднъж стартира оспорвано. След 8:8 Дунав реализирaха 6 точки при единствено една за „ Етрополе “ за 14:9. Домакините изоставаха доста в самия край 15:20, само че се върнаха в мача след мощна игра и 5 следващи точки за 21-20 и даже имаха опция да завоюват при 24:23, само че я пропуснаха. Гостите не съумяха да се възползват от 4 следващи благоприятни условия за равнене на геймовия резултат, само че в последна сметка съумяха при 30:28.

Дунав започнаха по-силно третия гейм и поведоха с 6:3 и11:6. Етрополе съумяха да доближат до тъждество при 16:16 след мощна серия от 5 следващи точки в актива при 11:16. Гостите дадоха отговор с 3 следващи – 19:16. До ново тъждество не се стигна и Дунав завоюва при 25:21.

Домакините поведоха с 2:0; 6:3 при започване на четвъртия гейм. Дунав изравниха при 8:8 и поведоха с 13:10. Гостите имаха постоянна преднина при 18:13, която Етрополе понижиха изоставането си единствено до 2 при 17:19, само че не съумяха да извърнат резултата и изгубиха с 19:25.