Отборът на Доминиканска република продължава с доброто си представяне на

...

Доминиканска република излъга Германия за втора победа на Световното

Отборът на Доминиканска република продължава с положителното си показване на Световното състезание, което се организира в Китай, откакто през днешния ден се наложи над Германия със 70:68 (16:21; 21:18; 18:13; 15:16) в дуел от група G на шампионата.

Виктор Лиз беше най-резултатен за спечелилите – 17 точки, а Елой Варгас добави 16 точки.

Звездата на германците Денис Шрьодер още веднъж бе на равнище – 20 точки, а Даниел Тайс и Маудо Ло прибавиха надлежно по 12 и 10 точки.

Двата тима си размениха по една четвърт през първото полувреме, като на почивката резултатът бе 39:37 в интерес на Германия.

През третата част доминиканците съумяха да извърнат резултата и да излязат напред с три точки – 55:52, като положителното им показване продължи и в първите минути на последната четвърт, когато Доминиканска република добави нови пет точки към актива си – 60:52.

Германците дадоха отговор на предизвикването със серия от 9:0 и отново излязоха напред в резултата – 62:60 при 4:45 минути до края, само че в оставащото време символичните посетители демонстрираха по-здрави нерви и висока централизация в решителните моменти, което донесе и крайния триумф на Доминиканска република – 70:68.