Отборът на Черно море Тича записа четвърта победа в Националната

...

Черно море Тича разпиля младите студенти

Отборът на Черно море Тича записа четвърта победа в Националната Баскетболна Лига, откакто през днешния ден „ моряците “ се постановиха над Академик София със 101:70 (33:16, 23:16, 30:16, 15:22) в дуел от XIII кръг на постоянния сезон.

Симеон Илиев бе над всички за спечелилите и приключи с " дабъл-дабъл " - 22 точки и 14 битки, а Венелин Христов се регистрира със 17 точки.

За младите „ студентите “ с 33 точки приключи Александър Милов.

Възпитаниците на Дарин Великов започнаха стремително срещата и след 180 секунди към този момент имаха двуцифрен задатък - 13:2. До края на първия интервал разликата се повиши до 17 точки – 33:16, а до почивката домакините не разрешиха изненади и след 20 минути „ моряците “ имаха повече от удобна преднина – 56:32.

През второто полувреме на терена не се случи нищо забавно, като едвам в заключителните 10 минути баскетболистите на Черно море Тича понижиха темпото и разрешиха на противника да показва качествата си, само че това не промени нищо, а последния съдийски сигнал прозвуча при 101:70 в интерес на домакините.