Отборът на Черно море прекъсна черната си серия от 11

...

Черно море прекъсна черна серия

Отборът на " Черно море " прекъсна черната си серия от 11 мача без триумф във Варна и 10 в шампионата след победа над " Пирин " с 2:1 в среща от 27-ия кръг на футболното ни състезание - втора осмица.
Футболистите на Илиан Илиев започнаха по-добре срещата и още във 2-та минута можеха да открият резултата. След центриране в наказателното поле на гостите Радослав Василев стреля към вратата с красива задна ножица, само че вратарят Красимир Костов улови топката. В 6-та минута Радослав Василев съумя да отклони топката към Мартин Минчев в наказателното поле на " Пирин ", а младият футболист на " Черно море " с акуратен удар вкара гол за 1:0. В 10-та минута гостите съумяха да изравнят резултата. Конър Хендерсън центрира в наказателното поле на домакините, Румен Сандев отклони топката към Преслав Йорданов, който с глава от близко изравни резултата - 1:1. В 40-та минута Радослав Василев засече топката след центриране в наказателното поле на гостите, само че топката мина над вратата. В 45+1 минута Черно море още веднъж поведе. Капитанът Георги Илиев стреля от границата на наказателното поле и означи втори гол за домакините.
В 54-та минута гостите можеха да изравнят резултата. След неточност на Илиас Хасани топката попадна у Преслав Йорданов, който стреля рисково, само че вратарят Благой Макенджиев избави. В 66-та минута вратарят на гостите Красимир Костов предотврати сигурен гол, откакто съумя да избие топката след доста рисков удар на Мехди Фенуш от границата на наказателното поле. В 90+1 минута Румен Сандев от Пирин получи пряк червен картон за жестоко нарушаване.
Източник: bnr.bg