Отборът на Ботев Враца загуби четвъртата си контрола в подготовката

...

Ботев Враца загуби от Спартак Плевен в контролна среща

Отборът на Ботев Враца загуби четвъртата си контрола в подготовката от новия член на Втора лига Спартак Плевен с 0:1.

10 минути преди края на срещата Валери Христов си означи автогол, а малко преди този момент Виктор Василев пропусна дузпа.

Старши треньорът на Ботев Росен Кирилов разпредели силите за двете следващи контроли – тази против Спартак и против кипърския АПОЕЛ. В игра влязоха намиращите се на проби аржентинци Браян Мендоса, Алан Миналия и Рафаел Мартинес, колумбиецът Йохан Валбуена, бразилецът Фелипе Са и нигериецът Айма Абуа.

В 68-ата реферът отсъди дузпа за Ботев Враца. Виктор Василев застана зад бялата точка, стреля, само че вратарят избави. Само след 2 минути игра втородивизионния отбор имаше късмет да означи, само че намиращият се на проби вратар Алан Миналия избави мрежата си.

Спартак Плевен вкара гол в 80-ата минута. След центриране отдясно Валери Христов не уцели добре топката и я вкара в личната си врата.