Отборът на Бетис елиминира градския съперник Севиля с 2:1 от

...

Бетис спечели доиграването със Севиля за Купата на краля

Отборът на Бетис отстрани градския противник Севиля с 2:1 от шампионата по футбол за Купата на краля на Испания. В доиграването от осминафиналния конфликт воденият от треньора Мануел Пелегрини отбор на Бетис измъкна триумфа против тима на Юлен Лопетеги след гол на Серхио Каналес в 73-ата минута. Двубоят стартира през вчерашния ден, само че при резултат 1:1 бе преустановен в 39-ата минута, откакто последовател хвърли от трибуните кол на терена, който удари по главата Жоан Жордан от Севиля. Преди този случай Папу Гомес бе дал задатък на Севиля в резултата в 35-ата минута с удар от дъгата на наказателното поле, само че 4 минути по-късно Набил Фекир изравни с осъществяване непосредствено от корнер.

По-рано през днешния ден от Севиля излязоха с публична декларация, че не са съгласни с решението срещата да бъде доиграна, само че прибавиха, че ще се съобразят с него и ще излязат на терена.

Бетис е петият тим, класирал се на 1/4-финалите, като през днешния ден това направи и Валенсия след 1:0 над Балеарес.
Източник: bnr.bg