Отборът на Берое надигра Рилски спортист с 91:60 (27:15, 26:18,

...

Берое не срещна колебания срещу Рилски спортист

Отборът на Берое надигра Рилски състезател с 91:60 (27:15, 26:18, 13:11, 25:16) като хазаин в Стара Загора в среща от петия кръг в Първата тройка от втория стадий на шампионата на България по баскетбол за дами. Победата бе трета поредна за старозагорки в тази фаза от шампионата и те не престават без проваляне. Рилски състезател позволи четвърта загуба от четирите си дуела.

Домакините имаха предимство през целия мач, надвиха в битката под коша (55-28), а и демонстрираха по-добра пукотевица от отдалеченост, вкарвайки 10 тройки против 2 за Рилски състезател. Баскетболистките на Берое натрупаха преднина от 20 точки до почивката при 53:33, а след третата част резултатът бе 66:44. Най-голямата разлика доближи 31 точки.

Теодора Динева приключи с „ дабъл-дабъл “ за триумфа – 26 точки и 11 битки, а Виолина Кочева добави 22 точки, 5 битки и 3 асистенции.

За тима на Рилски състезател Деница Манолова осъществя 19 точки, 4 битки и 3 асистенции.

На 18 февруари Берое ще гостува на Монтана 2003, а Рилски състезател има мач в Монтана на 25 февруари.

Снимка: Facebook/Берое Баскет Жени - Beroe Women