Отборът на Бенфика постигна впечатляващ успех на собствен терен, в

...

Хеттрик и асистенция за 19-годишната сензация на португалския футбол нокаутираха Айнтрахт

Отборът на Бенфика реализира впечатляващ триумф на личен терен, в първата си 1/4-финална среща от шампионата Лига Европа.

Единайсеторката на Бруно Лаге надви над немския си посетител Айнтрахт (Франкфурт) със забележителното 4:2.

В основата на триумфа на " орлите " бе едвам 19-годишната сензация на отбора Жоао Феликс.

Младокът разнебити защитата на противника, като безусловно не оставяше на мира и за секунда опитните бранители на немския конкурент.
 Снимка 417642
Източник:

Феликс, който към този момент неведнъж бе поискан от редица грандове на Стария континент, означи цели три попадения в мача, а към тях добави и асистенция за другия гол в интерес на Бенфика.

Срещу привидно не изключително впечатляващия с параметрите си слабоват нападател, футболистите на Айнтрахт просто не успяваха да предложат съответни причини, като не успяваха да се оправят нито със скоростта, нито с техническите му заложби и качества.
 Жоао Феликс: Искам да играя в един тим с Кристиано Роналдо
Новият " елмаз " на Бенфика: Иска да играя в един тим с Кристиано Роналдо

" Той е моят кумир! "

Жоао откри резултата след 21 минути игра, разписвайки се от дузпа. При обстановката преди отбелязването на попадението, Да Силва бе изпъден с пряк червен картон, оставяйки гостите с човек по-малко на терена. Това също натежа на отбора.

Пет минути преди паузата Йович вкара за 1:1, само че единствено три минути по-късно още веднъж Феликс възвърне преднината на тима си с гол за 2:1.
 Бащата на Йович: Лука не е заинтересован от предлагането на Барселона

" Иска да остане в Айнтрахт и да играе с клуба в Шампионската лига "

Пет минути след почивката, след асистенция на Жоао, Рубен Диас повиши на 3:1, преди самият Феликс да направи хеттрика си в мача факт в 54-ата минута на конфликта, за наслада на почитателите по трибуните.
 Снимка 417641
Източник:

Гонсало Пасиенсия оформи крайното 4:2 18 минути преди последния сигнал, като запази очакванията на тима си за освен това в този конфликт.

Въпреки това преимуществото на Бенфика напълно не е за занемаряване.