Отборът на Байерн Мюнхен стигна до очакван успех с 3:1

...

Байерн взе своето при визитата си на Майнц

Отборът на Байерн Мюнхен стигна до предстоящ триумф с 3:1 при визитата си на предпоследния в подреждането Майн в среща от 8-ия кръг на Бундеслигата.

Момчетата на Томас Тухел започнаха срещата доста мощно и небрежно си осигуриха стабилен задатък от 2:0 след попаденията на Кингсли Коман в 11-ата и на Хари Кейн в 16-ата минута.

За британския нападател това бе гол №10 с екипа на " баварците ", който идва в неговия в 11-и дуел след прехвърлянето му от Тотнъм през лятото.

Домакините от Майнц, които дружно със съставите на Бохум и Кьол са единствените към момента без триумф дотук през акцията, въпреки всичко понижиха пасива си малко преди почивката посредством Антони Каси.

Този гол обаче по никакъв метод не промени развоя на мача и в 59-ата минута Леон Горецка оформи крайното 3:1 в интерес на Байерн с удар от границата на наказателното поле.

С триумфа грандът от Мюнхен събра 20 точки на 3-ото място в подреждането, до момента в който Майнц заема предпоследната 17-ата позиция с едвам 2 пункта.