Отборът на БАТЕ Борисов стана шампион на Беларус за 13-ти

...

Късна драма донесе 13-та поредна титла на БАТЕ Борисов

Отборът на БАТЕ Борисов стана първенец на Беларус за 13-ти следващ път след извънредно трагичен край на сезона в локалната Висша лига. Днес изигра последния 30-ти кръг от шампионата, преди който БАТЕ водеше с две точки пред Динамо Минск и имаше преимущество в директните дуели със столичния отбор,

Това означаваше, че първенците се нуждаят от тъждество при гостуването си на ФК Городея, с цел да си обезпечат 13-та поредна купа и общо 14-та в историята. Нещата обаче не започнаха добре за възпитаниците на Александър Йермакович, откакто на почивката те изоставаха с 1:3, до момента в който по същото време Динамо водеше с 1:0 при визитата си на ФК Витебск. 15 минути преди края на сезона играчите на БАТЕ към момента изоставаха с два гола, само че Витали Родионов даде очаквания на своите от дузпа в 78-та минута, а в продължението на дуела черногорският национал Мирко Иванич вкара скъпоценния изравнителен гол. В другия мач Динамо завоюва с 4:1 и двата кандидата приключиха с еднакъв брой точки - 68, само че насладата още веднъж бе за БАТЕ. Бронзовите медали останаха за отбора на Шахтьор Солигорск, който също бе в борбата за купата, само че през днешния ден загуби от Неман Гродно с 1:3 и приключи с актив от 65 точки. /БГНЕС
Източник: bgnes.com