Отборът на Арсенал спечели след изпъление на дузпи (5:4) срещу

...

Арсенал надхитри Ливърпул след дузпи и е на четвъртфинал

Отборът на Арсенал завоюва след изпъление на дузпи (5:4) против Ливърпул в осминафинален дуел на "Анфийлд " от Купата на Лигата. Двата отбора не съумяха да си отбележат гол в постоянното време, а при 11-метровите наказателни удари Бернд Лено беше воин за своя отбор, отразявайки цели две осъществявания на играчи на противниковия отбор.

Двубоят стартира в равностойно движение, само че първото в действителност съществено състояние пристигна в 6-та минута и беше за гостите. След хубаво изнасяне на крайник Никола Пепе получи страховит пас в дълбочина. Котдивоарският нападател откри Джо Уикол на дузпата, а той отклони още надясно за Еди Нкетия. Младият стрелец обаче се засуети и Адриан съумя да избие.

Шест минути по-късно беше ред за отговор и за домакините. След корнер Диого Жота откри Марко Груич на точката за дузпата, само че сърбинът не съумя да уцели вратата. Двата отбора продължиха да си разменят интервали на преса и владеене на топката, само че чистите положения не бяха изключително доста.

В 29-та минута добре проведена многоходова офанзива на Ливърпул беше приключена с подаване към левия бек Джеймс Милнър, чийто центриране обаче беше безпределно неопределено. В 41-та минута Дани Себайос опита шанса си от над 25 метра, само че топката мина настрана.

Буквално в последната минута на постоянното време донесе и най-големият късмет за полувремето. След центриране на Неко Уилямс Диого Жота се оказа непокрит на задна греда, само че ударът му беше избавен от Бернд Лено. При отбитата тпка пък, Такуми Минамино нацели горната греда.

В началото на втората част "мърсисайдци " притиснаха крепко Арсенал в половината на гостите. Марко Груич на два пъти тества рефлексите на Бернд Лено, като изключително рисков беше изстрелът в 60-та минута.

Три минути по-късно сръбският халф още веднъж беше в центъра на събитията. След центриране от ъглов удар той се извиси най-високо и насочи балонен удар към вратата на "артилеристите ", само че Лено за следващ път беше на равнище, с цел да избие със сетни сили.

Шест минути по-късно беше ред и на Адриан да се намеси след осъществяване на корнер и удар с глава на Роб Холдинг. В идващите минути нещата на терена продължиха да бъдат равностойни, като дузпите от ден на ден приближаваха като опция.

В последните минути на Бернд Лено още веднъж трябваше да демонстрира добър инстикт, само че в последна сметка двете нули останаха и срещата трябваше да се реши с осъществяване на 11-метрови наказателни удари.

При осъществяването на дузпите и двата отбора вкараха 4 от първите 5, което означаваше, че двата отбора започваха с неочаквана гибел при наказателните удари. Хари Уилсън беше грешникът за "мърсисайдци ", откакто Бернд Лено с опитност отрази неговото осъществяване, а Джо Уилък донесе крайния триумф с 5:4 при дузпите.

Ливърпул - Арсенал 0:0 (4:5 след дузпи)

Ето и съставите на двата отбора:

Ливърпул: Адриан, Н. Уилямс, Р. Уилямс, Ван Дайк, Милнър, Груич, Джоунс, Уилсън, Минамино, Жота, Салах

Арсенал : Лено, Соареш, Холдинг, Габриел, Коласинак, Себайос, Уилок, Джака, Пепе, Нкетиа, Сака
.native-ad-suggested-news { position: relative; margin-bottom: 40px; width: 100%; padding: 20px 0; border-top: 1px solid #e7e7e7; border-bottom: 1px solid #e7e7e7; }.native-ad-suggested-news h2,.native-ad-suggested-news h2 a { font-weight: normal; margin-bottom: 10px; font-family: `Roboto Slab`,serif; color: #000!important; }.native-ad-suggested-news h2 { margin-bottom: 10px; }.native-ad-suggested-news.img-responsive { width: 100%; }.native-ad-suggested-news.img-wrapper { overflow: hidden; }.native-ad-suggested-news.native-ad { display: block; width: auto; height: 18px; background: #ffffff; float: left; bottom: 0; }.native-ad-suggested-news.ad-link { display: inline-block; float: right; margin-right: 4px; line-height: 8px; font-family: Roboto,sans-serif; font-size: 12px; line-height: 10px; color: #777; }.native-ad-suggested-news.barcode { display: inline-block; float: left; width: 13px; height: 10px; margin-right: 5px; border-radius: 0; max-width: 13px!important; }.video-bellow-article { position: relative; display: block; } function showNative(obj) { setTimeout(function () { if ($( ".suggested-news " ).length > 0) { var nativeAdNumber = $(`.suggested-news`).children().length; var movedFirstRowArticle; var nativeAdd = $(`` + `` + `` + `` + `