Open Sud de France, четвъртфиналАлександър Зверев – Адриан Манарино 6-1

...

51 минути и един загубен гейм: Зверев е на полуфинал в Монпелие

Open Sud de France, четвъртфинал
Александър Зверев – Адриан Манарино 6-1 6-0

Александър Зверев се показа на доста високо равнище в мача си от четвъртфиналите на шампионата в Монпелие. Световният №3 отстрани Адриан Манарино с 6-1 6-0.

Представителят на домакините бе една от изненадите на Australian Open, откакто в профил ненадейно Хуберт Хуркач и Аслан Карацев, само че през днешния ден бе безпомощен против играта на съперника си.

В идващия кръг Саша ще се изправи против Микаел Имер, който отстрани Ришар Гаске със 7-6 6-7(6) 6-1.

Шведът съумя да реализира късен поврат в първата част, откакто изоставаше с 3-5 гейма. Гаске играеше прелестно до заключителните моменти на сета, диктуваше събитията на корта и можеше да разчита на форхенда си, само че в последните минути това се промени.

Във втората част Имер още веднъж заличи съществено закъснение след два пробива и 0-3, само че пропусна мачбол при 6-5, а след това загуби тайбрека. В третата обаче бе праволинеен.

Другият полуфинал ще опълчи Филип Краинович и Александър Бублик. Сърбинът преодоля в поредни сетове Дамир Джумхур, а казахстанецът – Роберто Баутиста Агут с 6-4 2-6 7-6(4).
Източник: tenniskafe.com