Очаква се през следващите месеци Украйна да получи изтребители F-16,

...
Очаква се през следващите месеци Украйна да получи изтребители F-16,
Коментари Харесай

Инженер: Има начин, по който F-16 ще навредят на Русия, дори ако никога не свалят ракета, изтребител или хеликоптер

О чаква се през идващите месеци Украйна да получи изтребители F-16 , мненията за тяхната полза варират от смяна на обстановката във войната с Русия до цялостно разхищаване на запаси. Но има един метод, по който тези самолети ще навредят на Русия, даже в случай че в никакъв случай не смъкват ракета, изтребител или хеликоптер : те ще костват на съветските въздушно-космически сили скъпоценния живот на самолетите, съобщи Defense News.

Преди нахлуването в Украйна през 2022 година съветските Въздушно-космически сили, или Върховен касационен съд, притежаваха към 900 тактически самолета. Те включват изтребители, щурмови самолети и изтребители-бомбардировачи. След нахлуването те са изгубили сред 84 и 130 от тях поради въздушна защита, изтребители и произшествия. Това обаче е единствено част от общите загуби. Прекомерното потребление на тези самолети също коства скъпо на Русия, защото войната се проточва. Това съобщи Майкъл Бонерт, лицензиран инженер в мозъчния концерн Rand и някогашен инженер във военноморска нуклеарна лаборатория. 

" В ранните стадии на един спор от голяма важност е общата бойна мощност на всички дейни платформи. Тя съставлява оптималната огнева мощност, която може да бъде ориентирана към врага през цялото време. В една продължителна война, в която едната мощ се пробва да изтощи другата, от голяма важност е общата дълготрайност на военната мощ. И тъкмо там се намира Върховен касационен съд сега ", заяви Бонерт. 

" Според моите калкулации спомагателните часове, в които тя изтощава самолетите си в употреба от февруари 2022 година насам, на процедура ѝ костват спомагателни 27 до 57 самолета под формата на условни загуби ", каза инженерът.

Майкъл Бонерт изясни, че въздухоплавателните средства имат период на употреба. По думите му те са проектирани с сбор предстоящи летателни часове, които се употребяват почти отмерено през целия живот на самолета и се сегментират с периодическа поддръжка и ревизия.

" Например, в случай че въздухоплавателното средство е проектирано за 3000 летателни часа с предстояща дълготрайност на потребление 30 години, то ще лети почти 100 часа годишно. Ако по време на инспекция се откри, че износването на самолета е по-голямо или по-малко от предстоящото, плануваните оставащи часове се поправят надлежно. Тези числа диктуват всички типове обмисляне - от снабдяването с гориво до наземната поддръжка и образованието на водачите ", разказа Бонерт.

" Предполагаемите загуби значат, че руснаците са изразходвали по-голяма част от упования период на употреба на своите самолети по-бързо от плануваното. За да компенсират това, те ще би трябвало да закупят повече самолети, да усилят поддръжката, да понижат интервенциите или да одобряват по-малки сили - или някаква композиция от тях ", счита инженерът.

Върховен касационен съд към момента са в развой на прекосяване от самолети от руската ера към по-модерни платформи, като всяка година към силите се причисляват към 18-36 от тези по-нови тактически самолети. Почти половината от силите на Върховен касационен съд към момента са осъвременени самолети от руската ера, написа изданието.

" Общите действителни загуби се приближават до 187 самолета на Върховен касационен съд. Екстраполирайки това, Върховен касационен съд ще продължат да губят от 30 до 60 самолета годишно вследствие на бойни дейности, повреди и условни загуби ",  смята Бонерт.

" До лятото на 2024 година бойните загуби и хипотетичните загуби на летателни часове могат да доведат до това, че Върховен касационен съд ще доближат под 75% от предвоенната си бройка. За да компенсират това, Върховен касационен съд ще би трябвало или да усилят производството, или да понижат потреблението, или да понижат структурата на силите през идващите 30 години ", изясни специалистът. 
Източник: vesti.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР