Нийл Пионк преодоля Александър Георгиев 31 секунди след началото на

...

Уинипег победи шампиона Колорадо след продължение

Нийл Пионк преодоля Александър Георгиев 31 секунди след началото на продължението и Уинипег Джетс завоюва с 4:3 против първенеца Колорадо Аваланч в мач от постоянния сезон на Националната хокейна лига на Съединени американски щати и Канада (НХЛ).

Това бе първи гол в продължение в кариерата на Пионк, който вкара против Георгиев със мощен удар при обстановка двама на един. Сам Гание и Коул Перфети също се разписаха за Джетс, а Конър Хелебюк отрази 30 шайби.

Уинипег водеше с 3:1 във втората третина, само че Мико Рантанен и Валери Ничушкин вкараха през две минути за Колорадо и изравниха резултата. Рантанен приключи мача с две попадения и има общ брой от 168 в кариерата си. По този индикатор той към този момент е десети в клубната история.

Александър Георгиев, съветски национал с български корени, приключи мача с 21 спасявания при 24 удара за Джетс.

Картър Верхеги означи два гола, а Рудолфс Балсерс и Джош Махура се разписаха в последната третина за победа на Флорида с 4:3 против Филаделфия.

Попадението на Балсерс, негово първо след прехвърлянето като свободен сътрудник тази година, бе и победно за Пантърс. Сергей Бобровски пък спря 31 удара и позволи голове против Травис Конечни, Джеймс ван Римсдик и Ник Сийлър. Феликс Сандстрьом също направи 31 спасявания на другата врата.

Джъстин Фолк вкара втория си гол 2:50 минути след началото на продължението и Сейнт Луис победи с 4:3 Сиатъл. Владимир Тарасенко, Брейдън Шен и Джордан Кайру също се разписаха за Блус.

Уил Борген, Райън Донато и Алекс Ларсон пък бяха точни за Сиатъл, който позволи трето следващо проваляне като хазаин.