Никола Цолов остана далеч от зоната на точките в основното

...

Никола Цолов пак остана без точки в Австрия

Никола Цолов остана надалеч от зоната на точките в главното съревнование от шестия кръг за сезон 2023 във Формула 3, откакто финишира едвам 19-ти на „ Ред Бул Ринг “ в Австрия.

Българският водач на ART Grand Prix направи добър старт на дългата конкуренция в Щирия, печелейки две позиции, с цел да заеме 15-то място в края на първия от общо 26 тура. След това обаче темпото на българина спадна и той прекара съвсем цялата отдалеченост отбранявайки се от офанзивите на своите противници.

Във финалните обиколки Българския лъв стабилизира своето движение, само че тогава попадна в едно относително дълго DRS влакче и му беше мъчно да прогресира. В последна сметка той финишира на 19-та позиция, като изкачването му се дължеше на проблеми за водачите пред него.