Тулуза постигна изненадваща победа над ПСЖ с 3:1 като гост

...

ПСЖ загуби в последния мач на Мбапе в Париж

Тулуза реализира изненадваща победа над ПСЖ с 3:1 като посетител в дуел от 33-ия кръг на Лига 1. Така южняците вгорчиха изпращането на в последния му мач на „ Парк де Пренс “. Както и повдигането на купата в Лига 1, церемонията беше след края на дуела.

Именно Мбапе се разписа за столичани още първоначално. С голове на Тайс Далинга, Ян Гбо и Франк Магри Тулуза обаче обърна мача. С този триумф отборът на Карлес Мартинес събра 43 точки за десетото място във краткотрайното класиране, а ПСЖ остава на върха със 70 точки.

Мачът стартира с хореография в чест на Мбапе и с негов гол в осмата минута. Той има 256 попадения в 307 мача за френския първенец. Само през този той е с. Мбапе е на път към Реал Мадрид, като съгласно БиБиСи неговият договор ще е за пет години.

Гостите изравниха единствено пет минути по-късно чрез Тайс Далинга. В 69-ата минута към този момент беше 1:2 след прекрасен удар на Ян Гбо от границата на наказателното поле.

При контраофанзива в края Франк Магри получи пас от Уарен Каманзи и безпроблемно вкара за 1:3.
Източник: flashnews.bg