Необходима е много силна бърза външна политика по отношение на

...
Необходима е много силна бърза външна политика по отношение на
Коментари Харесай

Борисов: Границите на ЕС да се пазят, както навремето тези между Западен и Източен Берлин


Необходима е доста мощна бърза външна политика във връзка с мигрантския поток към Европа.

Така министър-председателят Бойко Борисов разяснява пред публицисти в Брюксел настоящия спор в Европейския съюз по отношение на мигрантските квоти.

Премиерът, който взе участие в постоянното съвещание на Европейския съвет уточни също, че границите на Съюза би трябвало да бъдат мощно охранявани „ както преди време сред Западен и Източен Берлин “. По думите му, тези, които бягат от войната, ще бъдат одобрявани в европейските страни, а тези, които по стопански аргументи мигрират, следва да бъдат спирани и одобрявани там, където са желани.

По въпроса с регулирането на мигрантския поток към Европа Борисов беше безапелационен, че е нужна дипломация, а не война.

„ Аз се отнасям с почитание към моите заместници, имам съглашение с тях и го съблюдавам “, разяснява още Бойко Борисов в отговор на журналистически въпрос. „ Не смятам, че тематиката за концесията би трябвало да се продължава преди да имаме проект за ръководство на Пирин. За да няма никакви спекулации, съм споделил на Нено Димов – в случай че има опция да се одобри точка за втори въжен превоз на Банско, вносител ще бъда аз... Но нито в концесията, нито в проекта попада построяването на втори лифт", акцентира българският министър председател и добави, че по-стабилна обединението не е била в никакъв случай.

По тематиката за Брекзит Бойко Борисов съобщи, че към момента нищо не е решено. „ След като няма периоди, аз съм песимист. Нека изчакаме. Британия сега се тресе “, сподели още министър председателят.

По тематиката за удължаването на съветските наказания българският министър председател е на мнение, че не би трябвало да вземаме последна позиция.

"В момента газът за Турция минава през България. Когато стане подготвен "Турски поток", той ще спре и с цел да не останат празни тръбите, договорихме на 1 юли 2018 година да е подготвен интерконекторът ни с Турция. Той се строи в момента", уточни Бойко Борисов. "Едната тръба от "Турски поток" отива в Истанбул, а другата – в България, другояче оставаме настрана от газопреносната мрежа. С това нещо съм срещнал и сътрудника Туск, и Юнкер. В кабинета на Юнкер стои точно тази скица на "Турски поток". В термина, който сме приели, става въпрос не за пренос, а за търговия. Ние по нашите газови автомагистрали ще транспортираме. Газовият хъб се споделя "Балкан", а аз прибавям към него и европейски", сподели още Борисов по тематиката "Турски поток", разясни още българският министър председател. /БГНЕС
Източник: bgnes.com

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР