Нефтохимик 2010 отпадна от турнира за Купата на ЦЕВ. Волейболистите,

...

Нефтохимик 2010 отпадна от турнира за Купата на ЦЕВ след нова загуба от Аркада Галац

Нефтохимик 2010 отпадна от шампионата за Купата на ЦЕВ. Волейболистите, водени от новия си треньор Атанас Петров, записаха проваляне с 0:3 (18:25, 19:25, 22:25) вкъщи против Аркада Галац. В първата среща от 1/16-финалите, играна през предходната седмица, румънците завоюваха с 3:1 пред лична аудитория.

Бургазлии поведоха с 3:0 в самото начало на дуела, само че по-късно Аркада направи поврат до 7:10 и 15:20. Крайното 18:25 внесе успокоение в състава от Галац, който имаше предимство в целия втори гейм, с цел да победи с 25:19.

В третата част Нефтохимик 2010 в огромни интервали имаше преднина в резултата - 10:6 и 17:13, само че по-късно гостите още веднъж реализираха съдбоносен поврат и се поздравиха с краен триумф при 22:25 след 74 минути.

За тима от Бургас с 12 точки се отличи Аксел Трухчев, а неговият съотборник Матей Михайлович добави още 10 точки.

За гостите, които имаха предимство в офанзива и на обсада, с 10 точки приключи Даниел Мелеша.

Двубоят беше формален дебют за треньора на бургаския отбор Атанас Петров.

По-рано през сезона Аркада Галац отпадна от българския отличник Хебър в предварителните кръгове на Шампионската лига.