Националните отбори по футбол на Англия и Бразилия играят при

...

НА ЖИВО: Англия – Бразилия 0:0, двуостра игра

Националните тимове по футбол на Англия и Бразилия играят при 0:0 на стадион „ Уембли “ в един от забележителните мачове в тази интернационална пауза. Без значение на подтекста – другарски дуел. Срещата стартира в 21:00 часа и ще можете да го гледате с картина по DIEMA SPORT 2 в развиване минута по минута в Gong.bg.

Дебют за състава на Англия прави Антъни Гордън, до момента в който в състава на Селесао личат имена като Гимараеш, Пакета и Гомес.

Домакините са по-активни при започване на дуела, все пак първият удар в очертанията бе в интерес на бразилците, откакто в 9-ата минута Родриго стреля, само че Джордън Пикфорд улови.

В 12-ата минута Бразилия оформи бърза контраофанзива. Рафиня стреля по диагонал към вратата, само че ударът му беше блокиран от Кайл Уокър.

В 20-ата минута Гарет Саутгейт направи насилствена промяна, откакто на мястото на Кайл Уокър влезе дебютантът Езри Конса.

Деклан Райс се хвана невярващо за главата, откакто пропусна добра опция. Той стреля от близко, само че ударът му беше париран от Данило в 22-ата минута.

Бразилците бяха доста покрай попадение. В 35-ата минута гостите уцелиха гредата. След многоходова и бърза офанзива, Лукас Пакета засече пай пас навръх границата на наказателното поле и стреля, само че топката срещна левия дирек.

В 43-ата минута Хари Магуайър позволи неточност пред вратата си, опитвайки да върне към стража, само че притиснат от Рафиня изпусна топката, бразилецът стреля, само че ударът мина настрана от вратата на Англия, посредством и на намесата на Джордан Пикфорд.

Вратарят на Бразилия Бенто отрази удар на Антъни Гордън от близко в 50-ата минута. Дебютантът за Трите лъва прави мощен мач досега.

Отборът на Гарет Саутгейт играе доста по-активно след началото на втората част.

В 63-ата минута бразилците още веднъж сътвориха чудесна опция пред вратата на противника. Лукас Пакета получи топката, стреля по диагонал без да се бави, само че ударът му мина на сантиметри около левия дирек.

Състави:

Англия (4-2-3-1): 1. Пикфорд; 2. Уокър, 5. Стоунс, 6. Магуайър, 3. Чилуел; 4. Райс, 8. Галахър; 7. Фодън, 10. Белингам, 11. Гордън; 9. Уоткинс

Треньор: Гарет Саутгейт

Бразилия (4-3-3): 1. Бенто; 2. Данило, 14. Бруно, 25. Бералдо, 6. Уендъл; 15. Гомес, 5. Гимараеш, 8. Пакета; 11. Рафиня, 7. Винисиус, 10. Родриго

Треньор: Дорвиал Жуниор

England and Brazil Squads that about to face off.