Националката на България за Били Джийн Кинг Къп Изабелла Шиникова

...

Шиникова отпадна на четвъртфиналите на турнира в Хамамет

Националката на България за " Били Джийн Кинг Къп " Изабелла Шиникова загуби на четвъртфиналите на единично на шампионата по тенис на клей в Хамамет (Тунис) с награден фонд 25 хиляди $.

Поставената под номер 1 българка отстъпи пред японката Икуми Ямадзаки с 4:6, 6:1, 2:6 за близо два часа на корта.

В първия сет Шиникова позволи пробив в края, само че във втората част доминираше и след 6:1 изравни резултата. В третия сет японката поведе с 4:1 и до края на мача нямаше проблем да стигне до крайния триумф.

Шиникова въпреки всичко проработи 617 $ и 8 точки за ранглистата на WTA.

По-късно през днешния ден българката и Тифани Льометр (Франция), сложени под номер 3, ще играят на полуфиналите на двойки против водачките в схемата Мария Ерасо Гонсалес (Колумбия) и Ясмин Мансури (Франция).

Така 32-годишната софиянка си обезпечи 14 точки за международната класация при дуетите и 180 $.