"Монтана" разгроми със 100:50 отбора на "Академик" (Пловдив) в среща

...

Баскетболистките на Монтана се върнаха на победния път

"Монтана " разгроми със 100:50 тима на "Академик " (Пловдив) в среща от IV-тия кръг на баскетболното състезание при дамите. По този метод възпитаничките на треньора Стефан Михайлов се върнаха на победния път след двете поредни загуби от "Берое " (Стара Загора), едната от тях от шампионата на Адриатическата лига.
Срещу новака в групата монтанчанки не срещнаха опозиция. Те дадоха единствено 7 точки на своя противник след първите 10 минути, като означиха с 30 т. повече. Шампионките вкараха осем тройки през първото полувреме против единствено една за гостите и се отдръпнаха на почивката при резултат 63:21. До края на мача обстановката на паркета не се промени, макар, че домакините понамалиха оборотите. Девическата националка Габриела Ангелова бе най-резултатна за "Монтана " със 17 точки, Христина Иванова приключи мача с 13 т., а Преслава Колева се отличи с 12 т. и 8 битки. За групировката на "Академик " Десислава Хилендарова се регистрира с 16 точки.

"Монтана " – "Академик " (Пловдив) 100:55 (37:7, 26:14, 17:12, 20:17)

"Монтана ": Виктория Стойчева 9, Радостина Димитрова 9, Дебора Филипова 10, Преслава Колева 12, Христина Иванова 13 (Габриела Ангелова 17, Мария Желязкова 10, Йоана Иванова 8, Симона Николова 5, Надежда Симеонова 3, Симона Стоянова 2, Димана Макариева 2).
"Академик ": Надежда Петрова 2, Петя Аргирова 7, Десислава Хилендарова 16, Ангелина Дрянкова 10, Борислава Христова 11 (Златка Кьосева 2, Александра Папазова 2, Лина Димитрова, Мария Георгиева, Стефка Секулова, Александра Комарова).

Съдии: Стефан Ефтимов, Велислав Гатев.

Зала: „ Младост:-100 фенове.
Източник: bulnews.bg