"Монтана" победи с 2:0 "Пирин" (Благоевград), запази второто си място

...

Монтана победи с 2:0 Пирин, вече мисли за бараж /снимки/

"Монтана " победи с 2:0 "Пирин " (Благоевград), резервира второто си място във краткотрайното класиране и си обезпечи присъединяване на бараж. Треньорът на "Витоша ", който е един от евентуалните противници на мотнанци за влизане в елита, Росен Кирилов изгледа мача от формалната естрада.
Двубоят стартира равностойно, като и двата тима влизаха доста крепко в единоборствата. В 17-та мин. Илиян Митрев плонжира и с глава почисти в корнер топката, която отиваше у Тони Тасев. При неговото осъществяване пък Атанас Илиев стреля с глава около гредата. Домакините последователно изнесоха играта по-напред и в33-та мин. сътвориха първата си чиста обстановка за гол, само че вратарят Филип Димитров се разтегна и мазета с върха на пръстите си в корнер удара на Тасев.
На полувремето в "Монтана " бе направена насилствена промяна, като на мястото на получилия травма Борислав Стойчев влезе Сергей Георгиев. В центъра на отбраната пък бе върнат Йордан Йорданов, който си партнираше с Владимир Айтов. В 57-та мин. пред вратата на гостите настъпи меле, топката попадна у Сергей Георгиев, който я изпрати над вратата. Малко по-късно още веднъж Георгиев не можа да засече кълбото след центриране от дясно на Борислав Дамянов.
В 70-та мин. "Пирин " можеше да поведе. Димитър Благов се измъкна от засадата, влезе в наказателното поле, само че вратарят Ивайло Василев избави с крайник. Две минути по-късно домакините откриха резултата. Тогава топовен удар от 20 метра на Тони Тасев срещна напречната греда, а при добавката Атанас Илиев, който изведе монтанци с капитанската лента, изпрати топката в мрежата. В 81-та мин. Тасев бе спънат в наказателното поле и самичък се нагърби с осъществяването на дузпата, на вратарят хвана ъгъла и избави. Пет минути по-късно направилият отличен мач за "Монтана " Борислав Дамянов изведе вдясно Тасев, който центрира ниско по земята, вратарят Димитров мазета топката, само че право в краката на Атанас Илиев и той от близо не сгреши 2:0.

"Монтана " – "Пирин " (Благоевград) 2:0

"Монтана ": Ивайло Василев, Даниел Георгиев, Владимир Айтов, Галин Ташев, Борислав Стойчев(46-Сергей Георгиев), Димитър Илиев, Борислав Дамянов, Йордан Йорданов, Атанас Илиев (90-Мирослав Антонов), Николай Цветков, Тони Тасев (89-Владислав Мисяк). Треньор: Атанас Атанасов.
"Пирин ": Филип Димитров, Александър Бастунов, Антон Костадинов(65-Кирил Мутавджийски), Ахмед Ахмедов, Димитър Благов-кап., Емил Петров (78-Хуан Веласко), Илиян Митрев, Милен Стоев, Мирослав Пушкаров, Никола Георгиев (65-Веселин Любомиров), Ивайло Михайлов. Треньор: Васил Петров.

Голмайстори: 1:0 Атанас Илиев (72), 2:0 Атанас Илиев (86).

Главен арбитър: Васимир Маруан Ел-Хатиб.
Асистенти: Димитър Димитров, Кирил Чакъров.

Жълти картони: Галин Ташев, Борислав Стойчев, Тони Тасев, Владимир Айтов (Монтана); Никола Георгиев, (Пирин).

Стадион: „ Огоста”-400 фенове.