"Монтана" отстъпи изненадваща с 0:1 при гостуването си на "Спартак"

...

Монтана с изненадваща загуба с 0:1 от новака Спартак/Варна/ /снимки/

"Монтана " отстъпи изненадваща с 0:1 при гостуването си на "Спартак " (Варна). Срещата се игра на градския стадион в Балчик, където новакът във Втора лига семейства. За „ соколите “ това бе четвърти мач без загуба, провалянето пък е второ за монтанци от началото на сезона.
Първото полувреме мина под диктовката на "Монтана ". В 15-та мин. остро центриране от дясно на Николай Минков бе пресечено от вратаря Християн Славов. Малко по-късно Борислав Балджийски се освободи майсторски от бранител на "Спартак ", само че стреля над вратата. В 27-та мин. Ивайло Русе комбинира със Стоян Иванов, само че Васил Симеонов избави, а при последвалата бърза контраофанзива шут на Тони Тасев бе избавен от стража на домакините. Николай Цветков-Демона също тества рефлекса ма Славов.
След почивката картината не се промени значително. В 56-та мин. Атанас Илиев стреля рисково от близо, вратарят мазета топката отиде в гредата и се върна назад, само че право в ръцете на вратаря. Домакините стигнаха до триумфа си в 76-та мин. Тогава 18-годишният Стоян Иванов центрира от фаул от ляво, топката прелетя пред куп от играчи в наказателното поле и спря в мрежата. До края на мача пропуск за монтанци направи Сергей Георгиев, а варненци се върнаха в отбрана и със задружни старания резервираха резултата.

"Спартак " (Варна) – "Монтана " 1:0

"Спартак ": Християн Славов, Васил Добрев, Иво Иванов, Георги Динков, Архан Исуф, Стоян Иванов, Ивайло Русев (71-Янаки Смирнов), Румен Николов, Васко Боев, Боян Илиев-кап. (81-ИванПенев), Александър Йовчев (62-Стефан Иванов). Треньор: Неделчо Матушев.
"Монтана ": Васил Симеонов, Валери Христов, Иван Михов-кап., Галин Ташев, Костадин Гаджалов, Димитър Илиев, Николай Минков(69-Сергей Георгиев), Борислав Балджийски (62-Йордан Йорданов), Атанас Илиев), Николай Цветков (82-Владислав Цеков, Тони Тасев.Треньор: Владимир Иванов.

Голмайстор: Стоян Иванов (76).

Главен арбитър: Ивелин Занев.
Асистенти: Мирослав Марков, Калин Киров.

Жълти картони: Валери Христов, Иван Михов, Тони Тасев, Владислав Цеков (Монтана); Янаки Смирнов (Спартак).
Червен картон: Иван Михов (Монтана 90+1).